top of page

Su Arıtma Cihazının Filtrelerinin Durumu Nasıl Kontrol Edilir?

Güncelleme tarihi: 3 Mar 2022

Temel bir ihtiyaç olan tatlı su, hemen hemen herkes için bir ayrıcalık haline geldi. Bozulan su kalitesi göz önüne alındığında, bir su arıtma cihazı kurmak önemli hale geldi. Ancak, bir su arıtma cihazı kurmak sadece ilk adımdır. Sürekli olarak saf su elde ettiğinizden emin olmak için su arıtma cihazının filtrelerinin bakımını yapmanız çok önemlidir . Bu nedenle, bu yazıda, bir su arıtma cihazının filtrelerinin durumunu kontrol etmenin yolları ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Su Arıtma Sistemindeki Filtre Çeşitleri

Su filtreleri, bir su arıtma cihazının en önemli parçalarıdır. Tortu ve karbon filtre , suda bulunan farklı safsızlıkların giderilmesinde önemli bir rol oynar. Piyasada bulunan çoğu su arıtma cihazının filtrelerini 6-8 ayda bir değiştirmesi gerekir. Ancak aldığınız suyun kalitesi ve su tüketimi de filtre değiştirme sıklığını belirler. Bu filtrelerin her ikisi de farklı aşamalarda sudan farklı türdeki safsızlıkları giderir.


Sediment Filtresi

Tortu filtresi, sudaki kiri ve tozu boşaltmaya yardımcı olur. Ayrıca filtre, RO membranlarının korunmasında ve kirden korunmasında da önemli bir rol oynar. Filtreyi önerilen sürede değiştirmediğinizde, ham sudan gelen kirlilik membrana ulaşır ve aldığınız suyu kirletir.


Karbon filtresi

Aldığımız su bazen çok kötü kokuyor ve bu da suyu tüketime uygun hale getiriyor. Ek olarak, su tedarik yetkilileri, suyu evlerinize vermeden önce arıtmak için bir girişimde klor ekler. Suyu arıtmak için kullanılan klor zaman zaman suda kötü koku bırakır. Karbon filtreler, suda bulunanklor ve zararlı kirleticilerin giderilmesinde önemli bir rol oynar . Filtre ayrıca sudaki her türlü kötü kokuyu giderir. Karbon filtrenin yılda en az bir kez değiştirilmesinin gerekli olmasının nedeni budur.


Peki Su Filtrelerini Ne Zaman Değiştiriyorsunuz?

Birçok insanın sahip olduğu ortak bir soru, su filtrelerini ne zaman değiştirmeleri gerektiğidir. Bunu göz önünde bulundurarak Prowater su arıtma servisi, filtre değiştirme paketlerini takip eder. Su arıtma cihazlarında, filtreleri değiştirmeniz gerektiği zamanlarda sizlerle irtibat kurar.


Son düşünceler

Bir RO su arıtıcısı, yalnızca temizlik ve bakım ipuçlarını izlerseniz sorunsuz çalışacaktır. Filtreler size güvenli ve temiz su sağlamada çok önemli bir rol oynadığından, temiz ve güvenli içme suyu elde etmenizi sağlamak için filtreleri doğru zamanda değiştirmek çok önemlidir.

9 görüntüleme0 yorum

コメント


bottom of page