top of page

Su Arıtma Cihazı Filtrelerinizi ve Membranını Değiştirme Zamanının Geldiğini İşaretler

Güncelleme tarihi: 3 Mar 2022


MERHABA! Çeşitli şehirlerde artan kirlilik seviyeleri ve su kalitesinin düşük olması nedeniyle su arıtma cihazı her evde bir zorunluluk haline geldi. Piyasada çeşitli özelliklere sahip birden fazla su arıtma cihazı modeli bulunsa da en önemlisi filtrelerin kalitesidir. Bir su arıtma cihazının içindeki filtreler ve RO membranı, içme suyundaki çözünmüş ve askıda katı kirleri giderir ancak birkaç aylık kullanımdan sonra dolarlar ve daha az etkili hale gelirler. Bu nedenle, sizin ve ailenizin temiz içme suyu tüketmesini sağlamak için su arıtma cihazına düzenli olarak bakım yaptırmanız ve filtreleri periyodik olarak değiştirmeniz önemlidir. Prowater Servis bu hizmeti en ekonomik ve en kaliteli düzeyde vermektedir.

Bazen su arıtma cihazınızı ne zaman satın aldığınızı ve filtrelerini ne zaman yenileriyle değiştirmeniz gerektiğini tam olarak hatırlayamayabilirsiniz. Bu yazıda, su arıtma cihazınızın filtrelerini ve RO membranını değiştirme zamanının geldiğini gösteren birkaç erken işaretten bahsedeceğiz. Sonrasında bizimle iletişime geçebilirsiniz.


. Su Yavaşça ve Düşük Basınçla Dağıtılıyor

Bir su arıtma cihazının içindeki filtreler, özellikle yüksek TDS seviyelerine sahip su olması durumunda, suda bulunan safsızlıklarla boğulur. Böyle bir durumda, su basıncının öncekinden daha düşük olduğunu ve suyun yavaş dağıldığını fark edebilirsiniz. Bu, su arıtıcınızı tekrar çalışır duruma getirmek için filtreleri yakında değiştirmeniz gerekebileceği anlamına gelir.

2. Suyun Tadı ve Kokusunda Değişiklik

Su çeşitli filtrelerden ve RO membranından geçtiğinde, bazı zararlı kimyasallar ve istenmeyen partiküller filtrelenir. Filtreler tıkandığında gerektiği kadar verimli çalışmazlar ve kirlilikler içme suyunuza geçebilir. Bu, özellikle karbon filtreler düzgün çalışmıyorsa, suda alışılmadık bir tat ve kokuya neden olabilir. Bu nedenle, filtreleri yakında değiştirmeniz gerekebilir.

3. Suda Daha Yüksek TDS Seviyeleri

.TDS (Toplam Çözünmüş Katılar), su saflığının bir göstergesidir. MUSLUK su, yüksek TDS seviyelerine sahiptir. Filtreler aşınmaya başladığında suyun biraz tuzlu ve sert geldiğini hissedebilirsiniz. Sudaki yüksek TDS seviyelerinin bir başka işareti de içme bardağında beyaz lekeler bırakabilmesidir.

İçme suyunuz için Su arıtma cihazınızın filtrelerini ve RO membranını her değiştirdiğimizde, Su Arıtma Teknik Servis uzmanlarımız suyun tds değerlerini kaydediyor..

4. Su Bulutlu Görünüyor

Temiz su renksiz ve şeffaf görünür. Su bu kaliteden yoksunsa, içinde kirlilikler var demektir. Filtreler olması gerektiği gibi çalışmadığında, bazen bulutlu bir görünüme neden olabilir ve bu tür sular içmek için güvenli kabul edilmez. Bulanıklık, suyun bulanıklığını ifade eder ve su dolu bir bardağı güneş ışığına karşı tutarak bunu kontrol edebilirsiniz. Su bulanık görünüyorsa, su arıtma cihazınızın filtrelerini ve RO membranını değiştirmeniz gerektiğinin açık bir işaretidir.


Yukarıda belirtilen işaretlerden herhangi biri, su arıtıcısının derhal servise alınması gerektiğini gösterir ve çoğu durumda filtrelerin ve RO membranının değiştirilmesi gerekir.

11 görüntüleme0 yorum

Comentarios


bottom of page