top of page

İçme Suyu İçin En Doğru Filtrasyon Sistemi hangidir? Ters Osmoz Arıtma Nasıl Çalışır?


RO (Ters Osmoz) Filtresi Nedir?

Tezgah altı Su Arıtma cihazı olarak da adlandırılan ters ozmoz filtresi, daha temiz su oluşturmak için zararlı kimyasalları, tortuları ve ağır metalleri gideren bir içme suyu filtre sistemidir. Bir RO su sistemi, evinizdeki su kalitesini iyileştirmek, içme ve yemek pişirmek için daha güvenli ve daha lezzetli hale getirmek için tasarlanmıştır ileri teknolojilerdendir.


Evde Kullanım için Ters Ozmoz Sistemi Nasıl Çalışır?

Bir ters ozmoz (RO) Su Arıtma filtre sistemi, genellikle üç grupta birden çok filtre aşamasından oluşur: ön filtreler, ters ozmoz filtresi ve son filtreler olarak dizayn edilmiştir..

  1. Kaynak suyu sisteme girdiğinde, önce büyük kirleticileri temizleyen ve RO membranını klor ve kloraminler gibi kimyasallardan koruyan bir dizi üç ön filtreden geçer.

  2. Ön filtrelerden sonra su molekülleri ters ozmoz membranından preslenir. Başka bir değişle bloklanır. Bu yarı geçirgen zar, bir inç boyutta yalnızca 0.000000004'üne eşdeğer 0,0001 mikron deliklere sahiptir. Bu , 1.000'den fazla zararlı su kirleticisinin %99'una kadar etkin bir şekilde ortadan kaldırılmasını sağlar.

  3. Filtrelemenin son aşaması, son (mineralli) tatlandırıcı filtre adı verilen daha ince taneli aktif karbon filtresi kullanır . Bu, filtrelenmiş su musluğa verilmeden önce son bir reminilazyon (doğal mineral) sağlar. Alkalin filtre, Ultraviyole (UV) filtre vb. gibi bazı ek aşamaları da ham su kalitesine göre seçilebilir ekipmanlardır.

Sonuç olarak dışardan temin ettiğiniz damacana su veya marketten aldığınız şişelenmiş (pet-cam) su ile aynı sudur. Maliyet tasarrufu ve rahatlığına ek olarak, ev içi filtreleme sistemlerinin yaygın kullanımı, plastik şişelerin çevre üzerindeki etkisini büyük ölçüde azaltabilir. Ters Osmoz cihazlar bu açıdan da çevre dostudur.


Ters Ozmoz Su Arıtma Cihazı İçme Suyu Sisteminin Maliyeti Ne Kadardır?

Evinize veya işyerinize Bir ters ozmoz sistemi satın alırken, maliyet kısmen kapasite boyutuna bağlı olacaktır: Eviniz için basit bir lavabo altı RO Su Arıtma Filitre sistemi 2.000,00 TL den daha az maliyetli olabilirken, bir işletme için daha büyük bir ters ozmoz filtre sistemi daha pahalıya mal olabilir. 3.500,00 TL den fazla. Prowater Su Arıtma Sistemlerinde kapasite ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun çok çeşitli ekipmanlar seçimi için bizimle irtibat geçebilirsiniz.


Bir Ev için İyi RO Sistemi Nedir?

Eviniz için iyi bir ters ozmoz su arıtma sistemi birkaç faktöre bağlı olarak değişecektir:

  1. Bir RO su arıtma sistemi kurmak için lavabonuzun altında ne kadar yer var? Çoğu ters ozmoz su arıtma sistemi, lavabonun altında oldukça fazla yer kaplar, ancak yerden tasarruf sağlayan ( tanksız RO Su Arıtma) ve tezgah üstü seçenekleri de mevcuttur.

  2. Ne kadar su kullanıyorsun? Ev kullanımı için bir RO Su Arıtma sistemi, genellikle her saat yaklaşık 3 galon filtrelenmiş su üretebilir, bu genellikle yeterli olup saate 11 Litre kapasiteye erişir ancak daha yüksek bir kapasiteye ihtiyacınız varsa, yüksek çıkışlı veya tanksız bir sistem seçebilirsin. Bizimle irtibat kurup destek alabilirsiniz.

  3. Kurulum ne kadar kolay? İdeal olarak, yeni RO su filtre sisteminizi takmak için 45 dakika içinde teknik servis elemanlarımız bu hizmeti ücret almadan yapmaktadır.


Evde Ters Ozmoz Cihazını Hızlı Montaj Ekibimizle Hemen Kurabilir miyiz?

Kesinlikle! Birçok ev sahibi, mutfak lavabosunun altına veya evin içinde temiz, lezzetli su içmek istedikleri herhangi bir yere bir RO Su Arıtma filtreleme sisteminiz firmamıza kurdurmayı tercih ediyor.


Ters Osmoz İçin Özel Bir Musluğa mı İhtiyacınız Var?

Prowater ters ozmoz su arıtma filtrelerinin çoğu, özel bir RO musluğu gerektirir. Bizim kullandığımız ultralüks paslanmaz musluğumuz özel tasarlanmıştır. %100 kurşunsuz musluk, ailenizin evinizde kurulu lavabo- tezgah altı RO Ters Osmoz su filtreleme sisteminden en iyi şekilde yararlanmasını sağlar.


Ters Osmoz Maliyete Değer mi?

Ters ozmozlu su arıtma/ filtreleme sistemine sahip olmanın faydaları, özellikle sürekli olarak damacana su satın alıyorsanız, uzun vadede kesinlikle önerilir. Plastik şişelerde su satın almak yılda yüzlerce hatta binlerce dolara mal olabilir ve aynı zamanda plastiği de israf eder!


Bir Ters Ozmoz Sistemine İhtiyacınız Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Bir RO Ters Osmoz Su Arıtma ve filtre sistemi kullanabileceğinizin en bariz işareti, musluk suyunuzun tadının güzel olmamasıdır. Ancak bir ters ozmoz sistemine ihtiyacınız olduğundan emin olmanın en iyi yolu, suyunuzda hangi kirleticilerin bulunduğunu belirleyecek olan suyunuzu test ettirmektir. Bunu için bizimle hemen irtibata geçebilirsiniz.

153 görüntüleme1 yorum

1 Comment


Prowater
Prowater
Oct 20, 2021

Teşekkür ederiz.


Like
bottom of page