top of page

Günlük Sularınızda Bulunabilecek Temel Su Kirleticileri

Her ne kadar günlük hayatta musluğumuzdan akan suyumuzda ne olabileceğini düşünmesek te, içme suyumuz içinde pek çok kirletici unsurları barındırmaktadır.

Listeyi fazla büyütmeden İşte evinizde bulabileceğiniz en önemli sekiz su kirletici türü.

1. Klor

Klor, belediye şebeke su hatlarında çok yaygındır.. Klor, su sistemlerindeki hastalık yapıcı bakteri, virüs ve mikropları kontrol etmek için kullanılırken, çok fazla klor, hırıltı, burun kaşıntısı ve kuru veya kaşıntılı göz gibi sağlık problemlerine yol açabilir. Aşırı klorlu suya mahruz kalmak ve klorun yan ürünleri kanserojen etkilidir.

2. Kurşun

Kurşun, hem şehir şebeke suyu hem de kuyu suyu içme sistemlerinde bulunabilen yaygın bir su kirleticisidir. Kurşun beyin hasarına, böbrek sorunlarına, kansızlığa, yüksek tansiyona, doğurganlık sorunlarına, duygu durum bozukluklarına ve hatta hafıza kaybına sebep olabileceğinden, özellikle yüksek düzeyde tüketildiğinde ciddi sağlık problemlerine neden olabilir!

3. Merkür

Cıva, düzenli depolama sahası akışı veya doğal tortuların erozyonu gibi doğal olaylar nedeniyle su sistemlerimize kolayca girebilen bir kirleticidir. Cıva, sinir sistemi hasarı, doğum kusurları, böbrek hastalığı, kanser ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi ciddi sağlık problemlerine sebep olabilir.

4. Pestisitler

Pestisitler, yabani otlar ve böcekler de dahil olmak üzere birçok şeyi kontrol etmek için kullanılır. Ne yazık ki, tarım arazilerinden veya endüstriyel atık su sistemlerinden gelen akışlar nedeniyle zaman zaman evlerimizin su sistemlerine de sızmaları mümkün olabilir.

5. Bakır

Bakır, hem şehir şebeke sularında hem de özel içme suyu sistemlerinde bulunabilen yaygın bir metaldir. Ne yazık ki, su sistemlerimize giren bakırın çoğu, değiştirilmemiş eski bakır borulardan kaynaklanmaktadır. Bakır önemli bir mineral olsa da, fazlası böbrek hasarı, karaciğer hasarı veya anemi gibi sorunlara yol açabilir.

6. Florür

Florür en yaygın olarak diş ürünlerinde kullanımıyla bilinirken, içme suyu sistemlerinde de bulunabilir. Aslında, Florürün akne veya egzama gibi cilt sorunlarına neden olduğu gösterilmiştir, ancak daha düşük bir IQ, sert eklemler, ağrı ve kas bozukluğu dahil olmak üzere çok fazla maruziyetten daha ciddi sonuçlar ortaya çıkabilir.

7. Kimyasallar

Bazen, ilaçlarda yaygın olarak bulunan kimyasallar su sistemine salınır ve bu da içme sistemlerimize girme eğilimi gösterir ve farkına bile varmadan maruz kalmamıza neden olabilir. Bilinmeyen farmasötiklerin suda yutulması, baş ağrısı, mide bulantısı veya kusma gibi bir dizi yan etkiye yol açabilir.

8. Kloraminler

Kloraminler, klor ve amonyak yeni bir kimyasal bileşik oluşturduğunda oluşur. Bu, suyu daha da dezenfekte etmeye yardımcı olmak içindir. Ancak bu suya eklendiğinde cilt tahrişine ve hatta kansere neden olduğu gösterilmiştir.

Suyun Kalitesini Nasıl Artırabilirim?

Kirleticilerin günlük içme suyumuza girmelerinin birçok yolu olduğu açıktır. Neyse ki bu, onu tüketmeniz ve bu zararlı kimyasallarla uğraşmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Bunun yerine, evde içtiğiniz suyu iyileştirmeye yardımcı olması için bir içme suyu filtresine yatırım yapmayı seçebilirsiniz. Su filtreleri için en iyi seçeneklerimiz şunları içerir:

PROWATER İçme Suyu Filtre Teknolojileri


Yüksek kaliteli, sağlam ters ozmoz su arıtma sistemi. Bu son teknoloji sistem, çoğu kirlilik kaynağına karşı koymak üzere tasarlanmıştır ve TDS azaltma için NSF 58/ANSI'ye göre onaylanmıştır. Alkali Remineralizasyon filtremiz ile dengeli alkalinite ve lezzetli içme suyu üretimine katkı sağlar.

Florür kurşun , klor ve daha fazlası dahil olmak üzere 1000'den fazla kirleticinin %99'una kadarını kaldırabilen, tanksız tasarımlı bir ters ozmoz sistemine ihtiyacınız olduğunda, yeni nesil teknolojimiz için burada. 300 GPD hızlı akışa sahiptir ve ekonomik tasarımı sayesinde eski bir geleneksel RO sistemine kıyasla su israfını azaltabilir. Ayrıca üç filtreli filtrasyon sistemi ile hem suyunuzu korur hem de filtrelenmiş suyun tadını güzelleştirir! Dengeli alkalinite arıyorsanız, bizimle irtibata geçin 0 224 443 0645Tüm Ev Merkezi Filtrasyon Sistemi

Ana su girişine kurulur; klor, kurşun, H2S, ağır metaller gibi binden fazla kirletici unsuru sularınızdan kaldırır/azaltır. 2-3 banyolu evlerde veya 4+ banyolu evlerde on yıllarca sürebilecek performans ile sürekli lezzetli içme suyu ve birinci sınıf şişelenmiş su kalitesinde kullanma suyunuzun tüm çeşmelerinizden akmasını sağlar.!


12 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page