top of page

Alkali su nelerden ve nasıl oluşur?

Güncelleme tarihi: 3 Mar 2022

İki çeşit alkali su vardır; iyonize alkali su ve alkali su. Her ikisi de alkali mineral tuzlardan meydana gelmiştir. En yaygın şekli, çoğunlukla sert su olarak bulunan alkali sudur. Alkali mineral karbonatlardan, – karbon bileşiklerinden – çoğunlukla kalsiyum karbonat ve magnezyum karbonattan yapılır. İkinci tür; iyonize alkali su, alkali mineral hidroksitlerden hasıl olur. Hidrojen bileşikleri, çoğunlukla kalsiyum hidroksit ve magnezyum hidroksittir. Her iki tür alkali suyu içmek sağlıklıdır, ancak iyonize alkali sudaki mineral hidroksitleri vücud tarafından daha kolay emilmesini sağlar.FDA – Genel Olarak Güvenli (GRAS) Malzemeler Olarak Tanınmıştır.

Her iki alkali su türünde de bulunan kalsiyum ve magnezyum karbonatlar ve hidroksitler, FDA'nın GRAS Maddeleri Seçilmiş Komitesi Listesinde (SCOGS) güvenli Grass bileşenler olarak listelenmiştir . Bu listede , FDA'nın her iki türü de insan tüketimi için güvenli kabul ettiği anlamına gelir. Kalsiyum ve magnezyum karbonatlar ve hidroksitlerin her ikisi de gıda, takviye ve ilaç üretiminde kullanılmaktadır.


Alkali suyun en yaygın şekli, çoğunlukla kalsiyum karbonatlar ve magnezyum karbonatlardan oluşan sert sudur. Mineral Karbonatlar, kimyasal olarak karbon ile birleştirilmiş mineraller ve oksijendir. İyonize alkali sudaki mineral hidroksitler havadaki karbondioksiti emer. CO2 iyonize alkali suyu asitleştirir.


Hidroksitlerle yapılan iyonize alkali su

Suyu iyonlaştıran prosesler, mineral karbonatlardaki karbonu, içindeki minerallerden ayırarak suyu daha alkali hale getirir. Kalsiyum ve magnezyum suda kimyasal olarak kararsızdır, bu nedenle mineral hidroksitleri oluşturmak için su moleküllerinden alınan bir hidrojen atomu ve bir oksijen atomu - bir hidroksil iyonu - ile hemen kimyasal olarak birleşirler. Bu mineral hidroksitler suda mineral iyonları ve hidroksil iyonlarının bir çözeltisi olarak bulunur.

Bir su iyonlaştırıcısının iki su akışı üretmesinin nedeni budur. Birincisi, mineral hidroksitleri içeren bir alkali su akımıdır. İkincisi, karbonatları içeren asidik bir su akımıdır.

İyonize alkali sudaki mineral hidroksitler, bir iyonlaştırıcı tarafından yapılan alkali suyun pH'ını, onu yapmak için kullanılan musluk suyunun pH'ından daha yüksek yapan şeydir. Havaya maruz bırakırsanız , havadaki CO2 iyonize alkali sudaki mineral hidroksitleri (24 saat içinde) düşürür. Bu nedenle iyonize alkali su kapalı bir şişede saklanmalıdır.


İyonize alkali su neden daha kolay emilir?

Mineral hidroksitler, mineral karbonatlardan daha küçük moleküllerdir. Suyun vücuttaki hücrelere nüfuz etme yollarından biri olan osmoz hadisesi ile daha küçük moleküller daha kolay hareket eder. Bu nedenle gıda endüstrisinde portakal suyu ve bebek maması gibi içecekleri kalsiyumla güçlendirmek için kalsiyum hidroksit kullanılır. Vücudun emmesi kalsiyum karbonattan daha kolaydır, dolayısıyla daha fazla biyo-yararı vardır.

İyonize alkali su mikro kümelenmiş midir?

Hayır, suyun mikro kümelenme teorisi geniş çapta çürütüldü. Su molekülleri sıvı halde birbirine yapışmazlar. Su moleküllerinin bir araya toplandığı tek zaman, suyun donduğu zamandır. Su donduğunda, su molekülleri, kar taneleri olarak bilinen buz kristallerini üreten altıgen kümeler halinde toplanır.

İyonize alkali su, hidrasyon olgusunu içindeki mineral hidroksitlere borçludur . Kalsiyum hidroksit ve magnezyum hidroksit, suyun yüzey gerilimini azaltır ve bu da daha kolay emilmesini sağlar.

NETİCE olarak BİZE ULAŞIN

İyonize alkali su ve alkali su her ikisi de yaygın olarak yanlış anlaşılmaktadır. Her iki alkali su türü de içmek için sağlıklıdır, ancak iyonize alkali suyun emilmesi daha kolaydır. Bu nedenle, prowater sistmeler alkali suyun, iyonize alkali suyun üstün formunu üretir .

Talebiniz var mı? Bu gün 0 224 443 0645 numaralı telefondan bizi arayın ve sağlık için alkali su hakkında gerçekleri öğrenin.


FDA, iyonize alkali suyu takviye olarak değerlendirdi mi?

Evet. pH Sciences adlı bir şirket, FDA'ya tescilli bir mineralli su takviyesi kaydettirdi. Bu ifadeler Gıda ve İlaç Dairesi tarafından değerlendirilmemiştir. Yukarıdaki bilgiler ve/veya ürünler yalnızca eğitim amaçlıdır ve hastalıkları teşhis etme, reçete etme veya tedavi etme amacı taşımaz. Herhangi bir değişiklik yapmadan önce veya HERHANGİ bir egzersiz veya besin takviyesi programına başlamadan veya bu bilgileri veya herhangi bir ürünü hamilelik sırasında veya ciddi bir tıbbi durumunuz varsa kullanmadan önce lütfen doktorunuza danışın.

2 görüntüleme0 yorum

Commenti


bottom of page