Kuyunuz için Su Filtrasyon Sistemleri

Yazlık eviniz veya kulübeniz belediye su kaynağı yerine bir kuyudan temin ediliyorsa, Prowater, her durum için yüksek performanslı, su filtresi arıtma çözümleriyle temiz ve sağlıklı su elde etmenize yardımcı olabilir.

Kuyu suyu kullanıyorum; arıtılmasına gerek var mı?

Evet gereklidir. Özel bir kuyu suyu kaynağınız olduğunda, içme ve kullanma suyunuzun güvenli olduğundan ve bakteri içermediğinden emin olmalısınız. Altı ayda bir E. coli bakterisi için test yapılmasını ve iki yılda bir tam kuyu suyu analizi yapılmasını öneriyoruz.  

Prowater  olarak evde yapılacak ücretsiz bir testle kuyunuzdaki suyun kalitesini ve ne tür filtrelemeye ihtiyacınız olabileceğini belirlemenize yardımcı olabiliriz.

Ücretsiz bir ev içi su kalitesi testi planlamak için bizi arayın.

cc9f61_dd49c5c25bcc4e56a39bd0fd458a7573_mv2_edited.jpg

     Temelde Çözüm Uygulamaları

  • Filtrasyon Sistemleri: 

    Su filtreleri, fiziksel bir bariyer, kimyasal ve/veya biyolojik bir süreç vasıtasıyla sudaki yabancı maddeleri uzaklaştıran bir cihazdır.

  • Su Yumuşatma Sistemleri: 

    Su yumuşatıcı, suyun sertliğini azaltan bir cihazdır. Bir su yumuşatıcı tipik olarak, "sertlik" yaratan iyonlar olan kalsiyum ve magnezyum iyonlarının yerini almak için sodyum veya potasyum iyonları kullanır.

  • Dezenfeksiyon Sistemleri: 

    Dezenfeksiyon, patojenik mikroorganizmaların etkisiz hale getirildiği veya öldürüldüğü fiziksel veya kimyasal bir işlemdir. Kimyasal dezenfektan örnekleri klor, klor dioksit ve ozondur. Fiziksel dezenfektan örnekleri arasında ultraviyole ışık, elektronik radyasyon ve ısı bulunur.

Su Yumuşatıcılar

Organik madde ve mineraller yeraltı suyunda çözündüğünde kuyu suyu “sertleşir”. Bir su yumuşatıcı, cihazlarınızdaki kireç ve tortu oluşumunu azaltabilir. Daha fazla bilgi edin.

Demir Filtreleri

Demir, kükürt ve manganez gibi doğal olarak oluşan elementler, suyunuzun kan, çürük yumurta veya yanmış kibrit gibi kokmasına veya lavabo, küvet ve tuvaletlerde kırmızı veya sarı lekeler bırakmasına neden olabilir. Bu kirleticiler uzaklaştırılmalıdır.

Klorlama Cihazı

Manuel ve otomatik klorlama cihazları ise en etkili su kimyasallarından klorun suya oransal olarak katılması işlemine denir. Klorlama birçok bakteri çeşidi üzerinde etkilidir. Diğer dezenfektanlara göre son derece düşük maliyetlidir. . En hızlı uygulanan yöntemlerdendir.

Ultraviyole Filtreler

UV ışığı bakterilerin DNA'sını bozarak çoğalamazlar. Kimyasal kullanmadığı için giderek daha popüler hale geliyor - ancak önce suyun beş mikronluk bir tortu filtresi kullanılarak filtrelenmesini gerektiriyor.

Ters Osmoz Sistemleri

Bu yöntem, yarı geçirgen bir zardan basınç altında suyu iterek kirleticileri giderir. Çözünmüş parçacıkların %99,5'ine kadarını çıkarabilir ve en yaygın olarak mutfaklarda yemek pişirmek ve içmek için kurulur. Daha fazla bilgi edin.

evsel endüstriye su arıtma sistemleri ve modelleri