ççç.ç.jpg

İşletme ve Endüstriyel ve Tesisler

Su arıtma Hakkında sık sorular
Süreç

Endüstriyel su arıtma, çeşitli su arıtma ve ayırma ihtiyaçlarını karşılamak için hem basit hem de karmaşık, etkili, düşük maliyetli ve kompakt sistemlerle çeşitli uygulamalar için kullanılan bir işlemdir. Endüstriyel su arıtımı gereklidir, çünkü üretim sürecinde kirli su kullanılırsa istenmeyen maddeler ürün kalitesini olumsuz etkileyebilir. Ve üretim süreçlerinde su kullanılıyorsa, kirlilikler ürün kalitesini doğrudan etkileyebilir.

Çok sayıda teknolojiden oluşan endüstriyel su arıtımı nedeniyle, bu makale, esas olarak kullanılan sistemlerin kısa bir taslağını sağlamaya ve tesisiniz için en uygun çözümler hakkında daha fazla bilgi edinmek için nasıl çalıştıklarını özetlemeye odaklanır.

Endüstriyel Su Arıtma Nedir?

Daha önce de belirtildiği gibi, ultra saf su, endüstriyel su arıtma prosesi ile üretilir ve ideal olarak üretim, tüketim, uzaklaştırma vb. için kullanılır. Bu arıtma sistemlerinin her birinin tesis içinde farklı ihtiyaçlar için tasarlanmış kendine has özellikleri vardır. Genel yapıları benzer olsa da, en yaygın olarak kullanılan endüstriyel su arıtma sistemlerinden bazıları genellikle şunları içerir:

  • Kazan besleme suyu arıtma sistemleri - kazan ünitesi bileşiklerini korumada ve besleme suyundaki mevcut kirleticiler nedeniyle borularda meydana gelen arızaları önlemede güvenilirdir.

  • Soğutma kulesi su arıtma sistemleri - sirkülasyon veya besleme suyunda bulunan kirleticilere karşı soğutma kulesi elemanları için etkili koruma

  • Ham su arıtma sistemleri - ön arıtma sırasında kullanılır ve üretim performansını ve proses verimliliğini artırmak amacıyla besleme suyu için optimize edilmiştir

  • Atık su arıtma sistemleri - Kirlenmiş akıntıları arıtma tesislerine veya çevreye yeterince salınabilecek saflaştırılmış suya dönüştürmek için uygundur

Zorluklar

Endüstriyel Su Arıtmanın Amacı

Endüstriyel su arıtmanın birincil amacı, kireçlenme, biyolojik kirlilik ve korozyon oluşumunu önlemek ve su bertaraf standartlarının korunmasını garanti etmektir. Kazan beslemeleri, borular ve soğutma kuleleri gibi endüstriyel proses ekipmanlarını, tehlikeli mineral tuzlarından kaynaklanan bozulma veya arızalardan korumak gerekir. Ölçeklendirme koşulları nedeniyle hayati bileşenlerin korozyona duyarlı olduğu endüstriyel su arıtma prosesleri arasında bir dengesizlik olduğunda, genel sistem başarısız olabilir. 

Normal olarak, bir endüstriyel su arıtma sistemi, otel ve tatil köyleri , yiyecek ve içecek , rafineriler veya buhar üretimi gibi farklı endüstriler için belirli bir su kalitesi elde etmek için çeşitli süreçleri birlikte kapsayacaktır . Genellikle endüstriyel su arıtma endüstrilerinde kullanılan diğer prosesler şunları içerir:

Çözümler
ENDÜSTRİYEL SU ARITMA TEKNOLOJİLERİMİZ ŞUNLARI İÇERİR:

Bu sistemler, farklı su arıtma sistemlerine dahil edilen en kaliteli yöntemlerden bazılarıdır ve ortadan kaldırılması gereken belirli kirleticilere bağlı olarak kullanımda değişiklik gösterir. Peowater, tüm endüstriler için yüksek performanslı endüstriyel su arıtma sistemlerinin tasarımı ve üretimi konusunda endüstri lideri su arıtma şirketidir .

Avantajları
ENDÜSTRİYEL SU ARITMA TEKNOLOJİLERİMİZ ŞUNLARI İÇERİR:

Bu sistemler, farklı su arıtma sistemlerine dahil edilen en kaliteli yöntemlerden bazılarıdır ve ortadan kaldırılması gereken belirli kirleticilere bağlı olarak kullanımda değişiklik gösterir. Pure Aqua, tüm endüstriler için yüksek performanslı endüstriyel su arıtma sistemlerinin tasarımı ve üretimi konusunda endüstri lideri su arıtma şirketidir .